Babiš a Bureš chtějí zrušit vánoce

Populární politicko estrádní dvojice Babiš (ANO) Bureš (NE) navrhuje zrušení letošních vánoc. Zrušením vánočních svátků by stát  tak ušetřil zhruba šedesát milionů korun ročně. V koalici zatím Babišův-Burešův návrh velkou podporu nemá. Uvedla to Česká televize.

„Ministerstvo financí usiluje o zrušení kdejakých blbostí, protože to zatěžuje administrativu. Myslím, že lidé by měli být rozumní, protože státní kasa je prázdná, investice zastavené,“ řekli televizi Babiš a Bureš.

Babiš dále uvedl : „Já osobně žádné Vánoce nepotřebuji, všechny noviny i televize v této zemi už jsem si stejně koupil. A navíc co je dobré pro mne, je dobré i pro lidi. Víme jak na to.

Bureš k tomu dodal : „Kdysi jsme na každé vánoce dostávali od ROH STB Bratislava východ dárkový balíček. Mnoho let jsem ale už nedostal nic, a tak souhlasím s Babišem. Je třeba to zrušit. Víme jak na to.

             babisbures

Pravicová opozice podle ČT Babišův nápad podporuje. Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) navrhoval stejnou věc prý již před lety. „Zrušení vánoc pro někoho znamená vždycky vyšší daňovou zátěž než pro někoho jiného. Navíc jsem všechny naše občany stejně dávno připravil o všechny peníze a tak jim konec roku bez vánoc naopak ulehčí ve finanční zátěži. Osobně bych zrušil i Mikuláše ,Silvestra a Babiše s Burešem“ řekl ČT.

Místopředseda KSČm Jiří Dolejš konstatoval: „Je hodně zejména malých živnostníků a ti by to těžce nesli. Mě osobně ale zrušení vánoc nevadí. Věřím v Dědu Mráze a místo koled stejně poslouchám Plastiky. Jsem totiž takový undergroundověpunkový komunista.“

Stanovisko Josefa Krůty se nám bohužel do redakční uzávěrky nepodařilo zjistit.

Zákon o zrušení vánoc má být projednán ve sněmovně ještě do vánoc.